نشست کمیسیون فرهنگی با حضور وزرای دولت/ عزم ملی برای حضوری متفاوت در جام جهانی

سخنگوی کمیسیون فرهنگی در مجلس شورای اسلامی از نشست اضطراری کمیسیون فرهنگی با حضور وزرای دولت، در جهت تدارک برنامه ای ویژه برای جام جهانی قطر در کمیسیون تلفیق خبر داد.
احمد راستینه هفشجانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح دستور کار عصر روز (یکشنبه، ۱۵ آبان ماه) کمیسیون فرهنگی مجلس، گفت: این نشست با موضوع بحث و بررسی پیرامون پیوست فرهنگی جام جهانی با حضور وزرای ورزش و جوانان، فرهنگ و ارشاد اسلامی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، رئیس سازمان صدا و سیما و مدیر عامل منطقه آزاد کیش و جمعی از نمایندگان در کمیسیون تلفیق برگزار شد.

نماینده مردم شهرکرد، بن، سامان در مجلس یازدهم افزود: در این جلسه هر یک از وزرای مربوطه از وزیر فرهنگ و ارشاد گرفته تا ورزش و جوانان و گردشگری به همراه معاونان خود آخرین گزارش از اقدامات انجام شده برای برگزاری هرچه بهتر بازی‌های جام جهانی با پیروی از پیوست فرهنگی ارائه کردند.

راستینه تاکید کرد: در ادامه این جلسه جبلی رییس سازمان صدا و سیما با اشاره به آخرین اقدامات انجام شده در راستای تولید محتوا در رسانه ملی و برنامه پیش بینی شده در جهت برگزاری مسابقات فوتبال در میعادگاه بین المللی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر گزارشی را ارائه کردند.

وی در ادامه اظهار کرد: در این نشست نمایندگان دغدغه‌های خود را پیشنهاد دادند، هم افزایی میان دستگاهها و تهیه یک پیوست جامع فرهنگی برای بهره‌مندی از این رویداد فرهنگی از دیگر خواسته اکثریت نمایندگان در این جلسه بود، همچنین تمرکز بر روی حمایت از تیم ملی فوتبال و پیش بینی لازم برای ارتقاء روحیه ملی پوشان در کنار آماده سازی فنی تیم ملی، ضرورت ارائه بسته ارزان قیمت گردشگری برای حضور علاقمندان در جام جهانی از دیگر موضوعاتی بود که نمایندگان به صورت ویژه به ان پرداختند.

نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: ضرورت معرفی هویت ایرانی و اسلامی در کنار مفاخر ایرانی از برنامه‌های ویژه وزارتخانه میراث فرهنگی و گردشگری بود که در این جلسه به صورت خاص گزارش شد.
راستینه با اشاره به سفر سال گذشته کمیسیون فرهنگی به منطقه آزاد کیش، گفت: طی سفری که کمیسیون فرهنگی از مناطق آزاد کیش و قشم داشتند،مقرر شد زیرساخت‌های فرهنگی برای استقبال گردشگران مهیا شود که در این جلسه گزارشی توسط کمیسیون قرائت شد.در این نشست مقرر شد، سه وزارتخانه مذکور اقدامات ضرب الاجلی طی های هفته های باقی مانده جام جهانی در دستور کار قرار دهند و همچنین بسته‌های حمایتی هر چه سریعتر تهیه و در اختیار هواداران تیم ملی قرار گیرد.
نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: وحدت، همبستگی و همراهی میان دستگاه‌ها برای رفع مشکلات تیم ملی از جمله تاکیداتی بود که توسط ریاست و اعضای کمیسیون فرهنگی مطرح شد، توجه به معرفی هویت ایرانی و اسلامی در مسابقات جام جهانی در کنار افتخار آفرینی ورزشی جوانان و نوجوانان ورزشکار در میعادگاههای مختلف ورزشی از دیگر موضوعات مهمی بود که در این جلسه به صورت ویژه مطرح شد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس یازدهم در پایان خاطر نشان کرد: در این نشست مقرر شد ظرف یک هفته آینده دستگاه‌های مختلف برنامه‌های خود را به صورت مکتوب به کمیسیون فرهنگی ارسال کنند./

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Translate|ترجمه