تحقیق و تفحص از فدراسیون فوتبال کلید خورد


احمد راستینه هفشجانی
 در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت با اشاره به وصول گزارشات تخلف از جانب فدراسیون فوتبال در طول دوره مدیریت آقایان تاج و عزیزی خادم، اظهار کرد: بر همین مبنا و به منظور رسیدگی به وضعیت نابسمان فدراسیون فوتبال، تحقیق و تفحص از فدراسیون فوتبال کلید خورد و طرح تحقیق و تفحص از فدراسیون فوتبال پس از اعلام وصول در هیأت رئیسه مجلس به کمیسیون فرهنگی ارجاع شد.

نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس با یادآوری اینکه پیش از افشای این اسناد مالی نیز نسبت به وجود تخلفاتی در فدراسیون فوتبال هشدارهایی داده بودیم، ادامه داد: طبق آیین نامه داخلی مجلس نهایتا ظرف 20 روز آینده شاهد حضور وزیر ورزش و مسئولان فدراسیون فوتبال برای رسیدگی به تخلفات گسترده صورت گرفته به ویژه در دوران شکل گیری پرونده ویلموتس در زمان مدیریت آقای تاج و حواشی رخ داده در دوره آقای عزیزی خادم خواهیم بود.

تحقیق و تفحصی در راستای شفافیت

راستینه با بیان اینکه در دو دوره اخیر اداره فدراسیون فوتبال، شاهد اتفاقات مخربی بودیم، یادآور شد: گزارش این تخلفات به کمیسیون فرهنگی مجلس وصول شده و در همین راستا و بر اساس وظایف نظارتی طرح تحقیق و تفحص از فدراسیون فوتبال در راستای ایجاد شفافیت در فوتبال کشور کلید خورد.

رئیس کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: بر اساس آیین نامه داخلی مجلس، پس از نشست تخصصی و توضیحات وزیر و مسئولان فدراسیون و همچنین متقاضیان تحقیق و تفحص در کمیسیون فرهنگی رأی گیری صورت می‌گیرد و در صورت نظر مثبت کمیسیون این طرح روانه صحن مجلس خواهد شد.

افرادی که با شعار آوردن سرمایه آمدند، فقط اموال عمومی را حیف و میل کردند

راستینه با یادآوری اینکه در حال حاضر سئوالات مهمی در افکار عمومی وجود دارد که باید به آن‌ها پاسخ داده شود، گفت: افرادی که با شعار آوردن سرمایه به فوتبال رأی مجمع عمومی را کسب کردند، چطور ممکن است نه تنها این وعده‌ها را محقق کند، بلکه مجموعه‌ای از هزینه‌های سنگین را نیز به فوتبال و ورزش کشور تحمیل کند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر روزانه اسناد جدید از دوره مدیریت آقای عزیزی خادم منتشر می‌شود که جای سئوال دارد چطور ممکن است این اتفاقات در فدراسیونی که وزارت ورزش و مجمع باید بر آن نظارت داشته باشند، رخ بدهد.

این نماینده مردم در مجلس تصریح کرد: در حال حاضر محورهای طرح تحقیق و تفحص به وزارت ورزش ارجاع شده و وزارت ورزش موظف است ظرف 20 روز نسبت به این ابهامات پاسخ دهد تا کمیسیون فرهنگی نیز ظرف مدت 20 روز آینده جلسه بررسی طرح را برگزار کند.

اقدامات نظارتی از وظایق قانونی در چارچوب مقررات فیفا است

راستینه یادآور شد: تمامی اقدامات  در راستای تحقیق و تفحص از فدراسیون فوتبال در چارچوب قواعد و مقررات فیفا خواهد بود و در مقررات فیفا آمده در صورتی که فساد مالی در فدراسیون فوتبال یک کشور گزارش شود بر اساس قوانین کشورها می‌توان به آن تخلف رسیدگی کرد و محورهای این تحقیق و تفحص در خصوص حیف و میل اموال عمومی است./

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Translate|ترجمه