دیدار رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان

احمد راستینه؛
رؤسای دانشگاه‌ها تحول‌خواهی را سرلوحه کار خود قرار دهند

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان‌های شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی، رئیس دانشگاه علمی کاربردی صبح یک‌شنبه ۲۵ آبان ماه با احمد راستینه دیدار و گزارشی از اقدامات و برنامه های خود ارائه کردند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی با اشاره بر مسئله تحول خواهی که نیاز اساسی جامعه کنونی‌ست، گفت:
امام خمینی (ره)، پیشوای تحول بود که با ایجاد روحیه تحول، سبب رشد جامعه، که منتج بر انقلاب شد. ایشان در ابتدای تشکیل انقلاب اسلامی وقتی با پدیده تسخیر لانه جاسوسی مواجه شدند با روحیه تحول خواهی هسته‌های مقاومت برای مقابله با استکبار ستیزی را ایجاد کردند که ثمره‌ی این تحول خواهی در تک تک اجزا و سازمان‌ها قابل مشاهده بود.

وی در ادامه با اشاره بر دو اقدام اساسی که باید رؤسای دانشگاه‌ها انجام دهند، گفت:
قدم اول رعایت ضوابط است و قدم دوم ایجاد مرزهای تحول‌خواهی و عبور از روزمرگی‌ست، که دانشگاه علمی_کاربردی با توجه به ظرفیتی که دارد، می‌تواند تعیین کننده‌باشد.

راستینه با تأکید بر اینکه دانشجو باید محور باشد و ظرفیت‌های دانشگاه را در خدمت بگیرد، افزود:
اگر دانشجو در راستای علمی و استعدادهای ذاتی و اکتسابی خودش دیده نشود، ممکن است برخی از دانشجویان و قشر جوان راه دیده شدن خود را در اتفاقات اخیر ببینند.

رئیس مجمع نمایندگان استان با طرح این سؤال که نقش دانشگاه در حل مسایل جامعه چیست؟
دانشگاه باید به هیات‌های علمی خود وظیفه و کار پژوهشی داده و از بین دانشجویان خود نیز افرادی که تنها نیاز به توجه و پشتیبانی دارند شناسایی شوند تا بتوانند استعداد و ظرفیت خویش را نشان داده و به قله‌های افتخار دست یابند.

وی متذکر شد حوزه فرهنگی نباید در دانشگاه‌ها مورد غفلت قرار گیرد و دانشجویان با تشکیل گروه‌های اندیشه‌ورز و تشکل‌های دانشجویی با ارائه طرح و پیشنهادات بدنبال پیشرفت و تبیین مسائل روز باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Translate|ترجمه