از بررسی تدوین احکام فرهنگی برنامه هفتم توسعه تا تجلیل از قهرمانان کشتی در کمیسیون فرهنگی

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از بررسی تدوین احکام فرهنگی برنامه توسعه هفتم و تجلیل از قهرمانان کشتی در کمیسیون متبوعش خبر داد.
احمد راستینه هفشجانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح دستور کار روز (دوشنبه؛12 دی‌ماه) کمیسیون فرهنگی مجلس، گفت: در ابتدای نشست امروز بحث و تبادل نظر پیرامون تدوین احکام فرهنگی برنامه هفتم توسعه با حضور کارشناسان ذیربط برگزار شد.

نماینده مردم شهرکرد، بن، سامان در مجلس یازدهم افزود: در این جلسه حجت الاسلام آقا تهرانی رییس کمیسیون فرهنگی در مورد سیاست‌های کلی حاکم بر برنامه هفتم توسعه توضیحاتی ارائه داد که طی آن نمایندگان سازمان برنامه و بودجه نیز از ساز و کار و احکام برنامه بودجه سال 1402 گزارشی قرائت کردند. همچنین اعضای کمیسیون هم پیشنهادات خود را در این جلسه مطرح کردند که فاصله طولانی احکام برنامه و بودجه با سیاست‌های کلان ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگ از نکات پیشنهادی اعضای کمیسیون فرهنگی در این نشست بود.
وی ادامه داد: در این نشست تاکید شد اگر رییس جمهور به نکات کلیدی با سه شاخصه کلی مباحث چالشی، بستر ساز و پیشران می‌پردازد باید به موضوعات فرهنگی هم به عنوان یکی از شاخص‌های کلیدی در برنامه هفتم توجه کند و موضوعات فرهنگی از جهت کمی و کیفی باید در برنامه هفتم توسعه در دستورکار قرار گیرد.

راستینه تصریح کرد: در این جلسه اعضای کمیسیون فرهنگی به افزایش سهم فرهنگ و هنر از 2 درصد به 8 درصد تاکید ویژه‌‌ای داشتند؛ همچنین مقرر شد کارگروه‌های تخصصی در بخش‌های مختلف جلسات خود را آغاز کنند و احکام برنامه هفتم توسعه با هدف جامعیت و قابل ارزیابی بودن حلال مسائل فرهنگی باشد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی در ادامه خاطر نشان کرد: در جلسه امروز تقدیر و تجلیل از قهرمانان کشتی در دستور کار بود و 4 نفر از قهرمانان کشتی همچون رحمان عموزاد، کامران قاسم‌پور، محمد نخودی و امین میرزازاده که در رده سنی خود قهرمان جهان شدند، مورد تجلیل قرار گرفتند.

رئیس کمیته ورزش و جوانان مجلس گفت: برنامه تقدیر و تجلیل از قهرمانان و ورزشکاران از مدتی قبل در کمیسیون شروع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Translate|ترجمه