راستینه:مجوز احداث ۵۰۰ هکتار گلخانه برای شهرستان های شهرکرد، بن و سامان صادر شد

نماینده مردم شهرکرد در مجلس گفت: با تلاش های انجام شده مجوز احداث ۵۰۰ هکتار گلخانه برای شهرستان های شهرکرد، بن و سامان صادر شد.
احمد راستینه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به اقدامات صورت گرفته در حوزه انتخابیه اشاره کرد و گفت: مهم ترین اقداماتی که در حوزه کشاورزی شهرستان های شهرکرد، بن و سامان انجام گرفت توسعه احداث گلخانه ها بود.

وی افزود: در زمانی که مجلس یازدهم شروع به کار کرد مجموع سطح زیرکشت گلخانه ای استان 30 هکتار بود اما امروزه قریب به 500 هکتار یا مجوز گلخانه صادر شده و یا در دست صدور مجوز است.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس گفت: طرح گلخانه ای شیدا را داریم که بالغ بر 300 هکتار است و در شهرستان بن می باشد که خوشبختانه تمام کارهای اداری و سرمایه گذار مشخص شده اند و در روزهای آتی کلنگ زنی می شود.

این نماینده مردم در مجلس گفت: مجموع گلخانه ای شهرکیان حدود 75 هکتار از آن صادر شده و در روزهای آتی یکی از واحدهای گلخانه ای آن کلنگ زنی می شود.

راستینه عنوان کرد: در موضوع آبیاری های تحت فشار و یارانه دولتی برای اصلاح شبکه آبیاری در دستور کار قرار گرفت و بهره مندی از سدهای کشاورزی که در سالهای گذشته ایجاد شده بود ولی شبکه زیر سد ایجاد نشده بود کارهای بزرگی انجام گرفت.

وی بیان کرد: توسعه گلخانه در حوزه انتخابیه از اقدامات مطلوب در زمینه کشاورزی بو.ده که می تواند منجر به اشتغالزایی و فرصت شغلی برای منطقه شود./

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Translate|ترجمه