موضوع حادثه فوت مهسا امینی از ابعاد مختلف فرهنگی و اجتماعی

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از بررسی جزییات حادثه تلخ فوت مهسا امینی از بعد فرهنگی و اجتماعی در کمیسیون متبوعش خبر داد.
احمد راستینه هفشجانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح دستور کار امروز(سه شنبه،29 شهریور ماه) کمیسیون فرهنگی مجلس،گفت: در جلسه امروز کمیسیون مراسم اربعین حسینی به عنوان پدیده فرهنگی معجزه قرن اخیر مورد بررسی قرار گرفت، خوشبختانه هر ساله این مراسم مذهبی به لطف ابا عبدالله الحسین(ع) ابعاد گسترده‌ تری را در بر می‌گیرد. مقرر شد؛ کمیسیون طی جلساتی در روزهای آینده این موضوع را از جنبه‌های مختلف فرهنگی با سازمان‌ها و متولیان ذیربط به صورت جزئی مورد بررسی قرار دهد تا در سال‌های آینده بتوانیم از این ظرفیت بزرگ و کم نظیر بیشتر بهره‌مند شویم.

نماینده مردم شهرکرد، بن، سامان در مجلس یازدهم افزود: در ادامه جلسه اعضای کمیسیون فرهنگی موضوع فرهنگ حجاب و حادثه پیش آمده و تاثر برانگیز فوت مهسا امینی را مورد بررسی قرار دادند؛ مقرر شد طی روزهای آینده در راستای بررسی دقیق این مسئله از ابعاد مختلف فرهنگی، جلسات و نشست‌هایی با دستگاه‌های مربوطه برگزار شود.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی در پایان خاطر نشان کرد: در نشست امروز انتظاراتی که کمیسیون فرهنگی در بحث کُنشگری فعال رسانه در تنظیم و روشنگری این مسئله وجود داشت را مورد تاکید قرار داد و همچنین مقرر شد با توجه به تولید محتوای فراگیر که بر عهده رسانه ملی است، نشست‌ها و جلساتی را با مسئولان سازمان صدا و سیما برای راهبرد رسانه ملی و بررسی افکار عمومی برگزار شود./

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Translate|ترجمه